Breaking Bad Dizisinin Unutulmaz Karakterleri

Breaking Bad, Vince Gilligan tarafınca yaratılan ve AMC’de yayımlanan bir Amerikan suç drama dizisidir. Çekimleri, hikâyenin de geçmiş olduğu Albuquerque, New Mexico’da meydana getirilen dizi, ellinci yaş gününü kutladıktan sonrasında üçüncü evre akciğer kanseri bulunduğunu öğrenen kimya öğretmeni Walter White’ın (Bryan Cranston) uyuşturucu baronuna dönüşme sürecini mevzu almaktadır. Walter, ölmeden ilkin ailesini garanti dibine almaya kafi gelecek kadar para bırakmak için eski talebesi Jesse Pinkman (Aaron Paul) ile metamfetamin üretmeye adım atar ve suç dünyasına adımını atar. 20 Ocak 2008’de ilk kısmı yayımlanan dizi, beş sezon devam eden altmış iki bölümün sonrasında 29 Eylül 2013’te sona ermiştir.

Breaking Bad: Karakterlerin Yıkımı ve Dönüşümü

Vicdanın yozlaşması, tehlikeli seçimler ve kimya alanında bir dahi olan bir öğretmenin dönüşümü… “Breaking Bad,” Walter White (Heisenberg) ve diğer unutulmaz karakterleri ile dolu bir dizi olarak hafızalara kazınmıştır. İşte bu unutulmaz karakterlerden bazıları:

En Önemli ve Unutulmaz Breaking Bad Karakterleri

Walter White (Heisenberg)

Dizinin merkezinde yer alan Walter White, hayatını tehlikeli uyuşturucu üreticisine dönüştüren bir kimya öğretmenidir. İlk başta ailesini maddi olarak güvence altına almak amacıyla yaptığı suçlar, onu acımasız ve güçlü bir uyuşturucu lorduna dönüştürür.

Jesse Pinkman

Walter’ın işbirlikçisi ve öğrencisi olan Jesse, dizinin duygusal merkezi haline gelir. Jesse’nin karakter gelişimi, suç dünyasının acımasız gerçekleriyle yüzleşmesini ve bir şekilde kurtuluş arayışını yansıtır.

Skyler White

Walter’ın karısı Skyler, kocasının dönüşümünü izlerken kendisi de suç dünyasına sürüklenir. Skyler karakteri, ahlaki çatışmaları ve Walter’ın değişimini gözler önüne serer.

Hank Schrader

Walter’ın kayınbiraderi Hank, Albuquerque Polis Departmanı’nda çalışan cesur bir DEA ajanıdır. Hank, uyuşturucu dünyasının izini sürerken kendi iç mücadeleleriyle de başa çıkmak zorundadır.

Gustavo “Gus” Fring

Gus Fring, dizinin en unutulmaz kötü adamlarından biridir. İş dünyasında saygın bir restoran zinciri sahibi gibi görünen Gus, uyuşturucu ticareti konusunda acımasız ve gizemli bir figürdür.

Saul Goodman

Diziye renk katan bir diğer karakter ise avukat Saul Goodman’dır. Saul’un hukuki manipülasyon yetenekleri ve mizah anlayışı, diziye komik ve hafif bir ton katmaktadır.

Mike Ehrmantraut

Mike, Gus Fring’in sadık ve profesyonel henchman’ıdır. Soğukkanlılık ve sadakati ile dizinin en unutulmaz yan karakterlerinden biridir.

“Breaking Bad,” karakterlerin karmaşıklığını ve dönüşümlerini derinlemesine ele alan bir dizi olarak öne çıkar. Bu karakterler, suç, ahlaki çatışma ve insan doğası üzerine düşündürücü sorular sormamıza neden olur ve diziyi izleyenlerin zihinlerinde unutulmaz izler bırakır.


Bir yorum yazın


İçindekiler

1000TL ve Üzeri Alışverişlerinizde %5 İndirim! Kupon Kodu: yuzde5

3000TL ve Üzeri Alışverişlerinizde %10 İndirim! Kupon Kodu: yuzde10

5000TL ve Üzeri Alışverişlerinizde %15 İndirim! Kupon Kodu: yuzde15

500TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsizdir!